Fliegend thumb      .

  • Home
  • Jeszcze więcej informacji
  • Zniekształcenia Stóp i Ich Związek z Postawą, Kręgosłupem, Biodrami, Kolanami i Kostkami

 Prezentujemy tu informacje dotyczące różnych schorzeń i ich objawów, oraz jaki wpływ może mieć na nie noszenie wkładek ortopedycznych Step Forward. Informacje te  mają charakter ogólny i nie należy ich traktować jako rady medyczne. W tym celu prosimy udać się do lekarza.                                                                                     Jeżeli chcesz zobaczyć jaki wpływ mogą mieć znikształcenia twoich stóp, kliknij tutaj:stopa lewastopa prawa a tu żeby przeczytać: opinie użytkowników.

 

BÓL PIĘT, OSTROGI

Jeśli doświadczasz okropnego bólu pod piętą, gdy rano wstajesz z łóżka lub z krzesła po dłuższym siedzeniu, prawdopodobnie cierpisz na zapalenie powięzi podeszwowej stopy - rozcięgna. Jest to chroniczne schorzenie, które nieleczone prowadzi do tworzenia się ostróg piętowych. Większość terapii polega na leczeniu objawów. Nasze wkładki odbudowują mięśnie stóp, a gimnastykując je przy każdym kroku likwidują przyczynę, czyli stan zapalny rozcięgna ( powięzi podeszwowej) zatrzymując proces tworzenia się ostróg piętowych. Osoby, które zdecydowały się na noszenie wkładek ortopedycznych Step Forward doznawały natychmiastowej ulgi w cierpieniu.

ZAPALENIE ŚCIĘGNA ACHILLESA

Ścięgno Achillesa  to najsłabiej ukrwione ścięgno naszego organizmu stąd też bardzo duża podatność na kontuzje a jedną z najczęstszych jest zapalenie tego ścięgna. Nie leczone prowadzi do zwyrodnień i stanów chronicznych. Przyczyny typowo mechaniczne czyli przeciążenie oraz nieprawidłowe ustawienie stóp (pronacja lub i supinacja). Noszenie wkładek Step Forward ma pozytywny wpływ na ścięgno Achillesa w trzech płaszczyznach:

1.       Dzięki swojej sprężystości przy każdym kroku masują stopy podnosząc poziom ukrwienia kończyn dolnych.

2.       Uelastyczniają i rozluźniają powięź podeszwową dzięki czemu świeża krew wtłaczana jest w okolice ścięgna Achillesa.

3.       W trakcie chodzenia czy biegania ustawiają stopy w prawidłowy sposób nie dopuszczając do ich rotowania (pronacja, supinacja)

Wkładki Step Forward zalecane są wszystkim mniej lub bardziej  aktywnym fizycznie nie tylko w stanach chorobowych ale również jako ochrona przed potencjalnymi kontuzjami.

HALUKSY - LECZENIE

Sposób stawiania stóp, który w wielu przypadkach uwarunkowany jest genetycznie, może powodować wykrzywianie się palucha w kierunku pozostałych palców stopy. Powoduje to powstawanie szczeliny w jego stawie i odkładanie się w niej wapnia. Ten złóg wapniowy odgina paluch i ciągle narastając, tworzy zgrubienie zwane haluksem. Prosty i elastyczny paluch odgrywa ogromną rolę w utrzymaniu równowagi. Wiele osób nosząc nasze wkładki i wykonując bardzo proste ćwiczenia pozbyło się haluksów bez poddawania się operacji. Zobacz zdjęcia: zdjęcie 5zdjęcie 6zdjęcie 7

PALCE MŁOTOWATE, PALCE SZPONIASTE

Najczęstszą przyczyną powstawania w/w dolegliwości jest płaskostopie poprzeczne, a co za tym idzie zbyt duży nacisk na tę część stopy w czasie chodzenia. Nasze wkładki redukują ten nacisk. Dodając delikatne ćwiczenia do działania wkładek, wiele osób znalazło ulgę oraz postęp w korekcji tego schorzenia.

NERWIAKI-CHOROBA MORTONA

To uczucie piekącego bólu w przodostopiu pomiędzy 2 a 3 lub 3 i 4 palcem stopy. Powodem jest ucisk nerwów które znajdują się właśnie między kośćmi tych palców. Płaskostopie poprzeczne, noszenie za ciasnych butów oraz powtarzające się kontuzje przodostopia prowadzą do tego schorzenia. Wkładki Step Forward dzięki swojemu unikalnemu kształtowi i sprężystości, likwidują ucisk na nerwy palców i korygują układ kostny stóp.

BÓL KOSTKI I BÓL KOLANA - LECZENIE

Jeśli stawiasz swoje stopy do wewnątrz lub na zewnątrz, Twoje kolana i kostki nie pracują w jednej płaszczyźnie, jak powinny lecz w ruchu półobrotowym. Prowadzi to do degradacji i bólów kolan. Wsparcie stóp w łuku poprzecznym i podłużnym, może przynieść natychmiastową poprawę pracy kolan i kostek. Wiele dostępnych na rynku wkładek wspomaga tylko jeden łuk. Wkładki ortopedyczne Step Forward wspierają wszystkie trzy łuki skutecznie realizując w ten sposób leczenie bólów kolan.

BÓLE KRĘGOSŁUPA

Najczęściej dotykają nas bóle kręgosłupa w odcinku lędźwiowym. Ich główną przyczyną jest wadliwa postawa. Właściwa postawa - to kiedy pionowa linia kręgosłupa przecina poziome linie bioder, kolan i kostek, pod tym samym kontem. Stając na wkładkach ortopedycznych Step Forward natychmiast odczuwasz poprawę postawy.

RWA KULSZOWA

Rwa kulszowa to najczęściej ból biegnący w dół wzdłuż nóg. Osoby z problemami w lędźwiowym odcinku kręgosłupa, mają duże skłonności do tego schorzenia. Również niewłaściwe ułożenie miednicy, spowodowane różną długością nóg i skoliozą, może prowadzić do rwy kulszowej. Wielu terapeutów informowało nas o poprawie w odczuwaniu skutków tych schorzeń, u osób noszących wkładki Step Forward.

MODZELE I ODCISKI

Modzele to zgrubienie naskórka na spodniej części stopy. Są one rezultatem płaskostopia poprzecznego a więc zbyt dużego nacisku w tych miejscach. Odciski powstają na skutek dużego nacisku i ocierania palców stóp o buty. W obu przypadkach możesz oczekiwać poprawy nosząc nasze wkładki.

PORADY MEDYCZNE

Objawy mogą być spowodowane wieloma różnymi przyczynami. Tylko pracownicy służby zdrowia mogą postawić właściwą diagnozę. Informacje zawarte na tej stronie mają na celu uświadomienie czytelnikowi jak wkładki ortopedyczne Step Forward mogą być pomocne w różnych sytuacjach, ale nie mogą być traktowane jako porady medyczne i diagnozy.